icon_35.gif image by SaliskoMůj druhý blog s kámoškou koukni se
!615!Pokud máš nějaký problém??
Neboj se mi svěřit a napiš do Dívčí poradny;)
Druhy Aknéé

25. července 2009 v 10:21
<Něco k holčičím problémům to je AKNÉ...>
 • Akné patří mezi poměrně častá onemocnění, postihuje téměř 100 % dospívající populace. S tvorbou akné se můžeme setkat u obou pohlaví. Největší výskyt je v období puberty (někdy již od ranné puberty - kolem 11. roku), ale může přetrvávat i po 20. roce života, ojediněle dokonce i po celý život.
  Nejrozšířenější formou akné je Acne vulgaris, které se projevuje podle stupně postižení na akné mírné, střední a závažné.

  Acne comedonica

  Mírné formě akné říkáme acne comedonica a projevuje se výskytem několika bílých nezanícených pupínků nebo pupínků s černou tečkou (to jsou pupínky s ucpanými póry).

  Acne papulopustulosa

  Druhou, střední formu, nazýváme acne papulopustulosa a vyznačuje se výskytem mnoha pupínků s bílými nebo černými tečkami, s výskytem několika zanícených červených pupínků, které jsou tvrdé a na pohmat bolavé.

  Acne conglobata

  Třetí, nejvážnější formou, je acne conglobata. Ta je doprovázena mnoha bílými a černými pupínky, ale i velkým množstvím hnisajících pupenů až hrbolů nazývaných abscesy, dlouhodobě přetrvávajících na pokožce. Jedná se o hluboký zánět, který se hojí jizvami a nutně vyžaduje léčbu specializovaného dermatologa.

  Léčba akné lékařem

  Při léčbě této formy akné využívá dermatolog zevní a celkovou léčbu nebo kombinaci obou dvou. K zevní léčbě se využívá léčebných přípravků, které Vám může předepsat pouze lékař a sehnat je můžete pouze v lékárně. Někdy lékař přistoupí i k celkové léčbě, kdy může doporučit užívání antibiotik. Tyto léky se ale musí brát dlouhodobě a nedoporučuje se ukončit léčbu po zjištění mírného zlepšení.
  V případě již vzniklých jizev může použít laser na vyhlazení pokožky a zmenšení viditelných jizviček.

  Akné a puberta

  Nezapomeňme, že v období puberty je tvorba akné součástí fyziologického vývoje, kde mírné projevy lze jednoduše potlačit pravidelnou péčí o pleť pomocí kosmetických přípravků, nejlépe přírodních přípravků, dokonalým čištěním pleti ráno i večer. Pravidelná péče o pleť hraje klíčovou úlohu v léčbě akné. Preventivní a pravidelné čištění pleti snižuje riziko tvorby nežádoucích zánětlivých pupínků.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ladyprincess ladyprincess | Web | 26. července 2009 v 13:28 | Reagovat

jj klidně du si vás zapsat jako sB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama